°
Alytaus raj.

Užgavėnės – smagiausias žiemos išvarymas! Atgal į sąrašą

Nuotykių parkas „Tarzanija“ kasmet kviečia į Užgavėnių šventę. Kiekvieno, norinčio greičiau sulaukti pavasario, laukia dainos, triukšmingi šokiai, linksmi žaidimai, gražiausios kaukės rinkimai, amatininkų mugės, kuriose prekiaujama tradiciniais gaminiais.

Kad nepritrūktų jėgų varant žiemą iš kiemo, svečiai visuomet gali pasistiprinti sočiomis, gardžiomis vaišėmis ir tradiciniais blynais.

Užgavėnės – diena, per kurią daug valgoma, ypač mėsiškai. Iš pat ankstyvo ryto moterys verda, kepa. Sunkesnių darbų jau nedirbama. Net buvo sakoma, jeigu sunkiai per Užgavėnes dirbsi, tai „per visus metus nebus poilsio, nepabaigsi darbų”. Visi skubėdavo iki to laiko pasibaigti svarbiausius darbus. O tada visi ruošdavosi Užgavėnėms: priešpiet gamino valgius, o popiet jau ir pati šventė prasidėdavo.

Žinoma, neapsieinama ir be pagrindinių šventės akcentų – Kanapinio ir Lašininio grumtynių bei Užgavėnių simbolio, Morės, deginimo.

Legendos byloja, kad skardus juokas padeda išvaikyti piktąsias dvasias, o triukšmas iš žiemos miego pažadina pasėlius ir žemę bei greičiau prišaukia pavasarį. Todėl tikrai verta dalyvauti „Tarzanijos” Užgavėnių šventėje!

Įvertinkite

Ačiū